Gönül Elçileri Projesi Meyvelerini Vermeye Başladı

Haber Tarihi : 20.03.2013 09:42:48 Muğla Valisi Fatih Şahin’in eşi Ayşe Şahin, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ali Akkuzu, Engelliler Derneği temsilcileri ve Gönül Elçileri ile birlikte Yaşlılar Haftası nedeni ile Abide Hasan Nuri Öncüer Huzurevi’nde kalan yaşlıları ziyaret etti.
A +   A -

Ziyarette açıklama yapan Ayşe Şahin, bu ziyaretin gönül elçileri ile huzurevine yapılan ilk ziyaret olduğunu iletti. Şahin, “Büyüklerimiz bizim hem geçmişimiz hem de geleceğimiz. Onlara hep birlikte sahip çıkarsak ve onları mutlu edersek toplum olarak o kadar çok mutlu olmuş olacağız. Buna gönülden inanıyoruz. Bundan sonra Gönül Elçilerimizle ziyaretlerimizi daha sık devam ettireceğiz” diye konuştu.

İlerleyen zamanlarda Gönül Elçilerinin yaşlılarla bire bir iletişime geçeceğini ifade eden Şahin, “Büyüklerimizi memnun ve mutlu etmeye daha çok çalışacağız. Onlardan öğreneceğimiz çok şeyimiz var. Büyüklerimizin kıymetini bilmemiz lazım. Bugün değil her gün her zaman onların yanında olmalıyız” dedi.

Aile Sosyal Politikalar İl Müdürü Ali Akkuzu da, 18-24 Mart Yaşlılar Haftası nedeni ile Vali Fatih Şahin’in eşi Ayşe Şahin ve yaşlılara hizmet etmek isteyen Gönül Elçileri ile huzurevini ziyaret ettiklerini aktardı. Akkuzu, “Gönül Elçilerimiz bundan sonra belli aralıklarla yaşlılarımızı ziyaret edecek, onların yalnızlıklarını giderecekler” şeklinde konuştu.

Ayşe Şahin ve Gönül Elçileri yaşlılarla bir süre sohbet ettikten sonra huzurevinde müzikli eğlence yapıldı .


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !