Genç Piyanistler Sertifikalarını Aldı

Haber Tarihi : 13.08.2011 02:58:11 Bodrum’da faaliyetlerini sürdüren Eklisia Yaz Müzik Okulu Piyano Masterclassına katılan genç yetenekler sertifikalarını aldı.
A +   A -

Bodrum’a bağlı Ggümüşlük beldesinde düzenlenen 8. Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali kapsamında bir aydır sürdürülen Eklisia Yaz Müzik Okulu Piyano Masterclassına katılan genç yeteneklerin üçüncü ve son konseri Gümüşlük’te gerçekleşti

Dünyaca ünlü 6 piyanistten uzmanlık sınıfı dersleri alan yaşları 13 ila 20 arasında değişen 12 öğrenci bir aylık çalışmalarını, Eklisia’da verdikleri konserle sergilediler. Konser sonunda genç yetenekler, sertifikalarını Gülsin Onay’ın elinden aldı. 18 Temmuz tarihinde başlayan ve bir ay süren piyano masterclassına katılan Mimar Sinan Üniversitesi, Eskişehir Anadolu Üniversitesi, ODTÜ, İTÜ, 9 Eylül Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi ve Işılay Saygun Güzel Sanatlar Lisesi’nde öğrenim gören genç yeteneklerden oluşan sınıf, İbrahim Yazıcı, Misha Dacic, Julian Gorus, Gülsin Onay, Ilya Itin ve Peter Katin’den eğitim aldılar. Eklisia’daki gecede büyük bir başarı gösteren öğrenciler konserde birçok ünlü piyanistlerin eserlerini çalarak göz doldurdu.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !