Fethiyeli Öğrenciler Matemetik Becerileriyle Yarıştı

Haber Tarihi : 23.05.2012 Fethiye’de düzenlenen “Matematik Kolaydır” adlı ortaöğretim okulları arası Matematik yarışması büyük bir çekişmeye sahne oldu.
A +   A -

Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Fethiye Belediyesi Kültür Merkezi’nde “Matematik Kolaydır” adlı orta öğretim okulları arası matematik yarışması düzenlendi.

Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve İlçe Matematik Zümresi tarafından organize edilen yarışmada toplam 10 öğrenci ter döktü.

Dört bölümden oluşan yarışmanın her bölümünde öğrencilere 5 soru sorulurken, öğrenciler yarışmanın tamamında 20 sorunun cevabını aradı. Her soru için iki dakika süre tanınırken, öğrenciler yarışma boyunca zor anlar yaşadılar. Yarışmayı başta Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Yüksel Gültekin ve Fethiye’deki birçok dershane görevlileri de ilgiyle izlediler.

Yarışma sonunda Atakan Çetkin 70 puanla birinci olurken, 65 puanla Samet karpuz ikinci oldu. Yarışmanın sonunda 3 öğrencinin puanı aynı olduğu için ek soru yöneltildi. 55 puanla Kaan Demirhan ise üçüncü olmaya hak kazandı. Yarışmada dereceye giren öğrencilerin hediyelerini Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Yüksel Gültekin ve şube müdürleri sundu .


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !