Fethiye'de Okullardan 83 Ton Atık Kağıt Toplandı

Haber Tarihi : 05.08.2011 15:13:04 Fethiye Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından başlatılan kampanya çerçevesinde ilçedeki öğrenciler 83 ton atık kağıt topladı.
A +   A -

Toplanan kağıtların satılması ile 18 bin 556 TL gelir elde edildi.
Fethiye Milli Eğitim Müdürlüğü geçen yıl başlattığı 'Kağıt çöp değildir' adlı kampanyasını bu yıl da sürdürdü. Eğitim yılı başında okulların depolarında biriktirilmeye başlanan kağıtlar yıl boyu toplanmaya devam etti. Öğrenciler, okulun son günlerinde kullanmadıkları kitap ve defterlerini okulun deposuna yerleştirdi. Velilerin de destek verdiği kampanya çerçevesinde bu yıl 83 ton atık kağıt toplandı. Toplanan kağıtlar Fethiye Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ihale edildi. Çıkılan ihale sonrasında kilogramı 235 kuruştan satılan kağıtlardan toplam 18 bin 556 TL gelir elde edildi. Her okulun topladığı atık kağıtların parası okul aile birliği hesaplarına yatırıldı.
Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Yüksel Gültekin, kağıtların toplanmasında emeği geçen öğrenci, öğretmen ve velilere teşekkür etti, gelecek yıllarda da bu kampanyanın devam edeceğini belirtti. Gültekin, kampanya ile bin 411 ağacın kesilmekten kurtarıldığını söyledi.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !