Fethiye'de Engellilerden Farkındalık Yürüyüşü

Haber Tarihi : 10.05.2018 14:09:38 Muğla'nın Fethiye ilçesinde engelliler, bando eşliğinde ellerinde dövizlerle farkındalık yürüyüşü gerçekleştirdi.
A +   A -

Engelliler Haftası dolayısıyla Özgecan Anıtı önünde toplanan engelliler, ellerinde taşıdıkları, "Ayrıcalık değil, hakkımızı istiyoruz", "Asıl engel beyinlerdedir", "Engelsiz bir hayat istiyoruz", "En büyük engel sevgisizliktir" yazılı dövizlerle kordon boyundan Beşkaza Meydanı'na kadar yürüdü. Fethiye Belediyesi Bando Takımı'nın eşlik ettiği yürüyüşe, kordondaki kafelerde oturan vatandaşlar da destek verdi.

Fethiye Bedensel Engellilerle Dayanışma Derneği ve Fethiye Belediyesi Kent Konseyi Engeli Meclisi Başkanı Mustafa Bozbaş, yürüyüşün amacının eğlenmek değil, farkındalık oluşturmak olduğunu söyledi. İlçede hafta dolayısıyla etkinliklerin deva edeceğini belirten Bozbaş, herkesi engellilerin yanında olmaya davet etti.

Türkiye Sakatlar Derneği Fethiye Şubesi Başkanı Aydoğan Arslanca ise engellilerin sadece önemli gün ve haftalarda değil, her zaman yanlarında olunması gerektiğini ifade etti.