Fethiye’de Deprem Simülasyon Merkezi Kurma Çalışmaları Devam Ediyor

Haber Tarihi : 17.08.2011 06:50:38 Fethiye Belediyesi Afet Yönetim Merkezi Sorumlusu ve AKUT Fethiye Ekibi Lideri Sadi Çidem, Marmara Depremi’nin 12.
A +   A -

yıldönümü dolayısıyla bir basın açıklaması yaptı

Açıklamasında 2011-2012 yılları arasında yapılması planlanan çalışmalara değinen Sadi Çidem, “İlçemizde deprem simülasyon merkezi kurma çalışmaları devam ediyor. Bunun yanında AKUT ile ilgili çalışmalarımızı da sürdürüyoruz

Fethiye Belediyesi ile bir gazete ortaklaşa Eylül-Ekim ayları arasında Fethiye Belediyesi Kültür Merkezi’nde 1957 Depremi konulu fotoğrafları sergisi yapılacak. Altı Nokta Körler Derneğine verilmek üzere deprem CD’si sesli hale getirilecek ve Eylül’de işlem sonuçlandırılacak” dedi. “Eylül ayı içerisinde Fethiye Belediyesi, AKUT Fethiye Birimi, Fethiye Lions kulübü ile FETAV ortaklaşa AKUT Fethiye’nin araç ihtiyacını karşılamak üzere bir yemek düzenleyecek” diyen Çidem, “Fethiye Belediyesi tarafından deprem konusunda öğrencileri bilgilendirmek amacıyla her yıl verilen deprem seminerlerine Ekim ayından itibaren başlanacak. İlçemizde yaşayan yaklaşık 5 bin İngiliz vatandaşı için deprem konulu seminer verilecek ve İngilizce deprem kitapçığı hazırlatılacak” ifadelerini kullandı.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !