Fethiye De Alkollü Kadın Polise Zor Anlar Yaşattı

Haber Tarihi : 04.03.2013 18:35:14 Fethiye’de erkek arkadaşıyla tartışıp alkol alarak kayalıklara çıkan bir kadın intihar etmek istedi.
A +   A -

Polis ve sağlık görevlileri alkollü kadını ikna etmek için uzun süre çaba sarfettiler

Edinilen bilgilere göre, Fethiye’de yaşayan 29 yaşındaki Eda G. İsimli Ordu’lu kadın 60 yaşındaki erkek arkadaşı Vedat G. İle tartıştıktan sonra Ölüdeniz yolundaki oluklu mevkiinde yaklaşık 20 metre yüksekliğindeki kayalıklara çıkarak çevreye bağırmaya başladı.

Ormanlık alanda dere üzerindeki kayalıklarda “Vedat gelsin” diye bağıran Eda G. Kimsenin yanına yaklaşmamasını istedi. Çevredeki vatandaşlar Polis imdat 155'i arayarak intihara teşebbüs etmek isteyen Eda G.‘nin bulunduğu yerden kurtarılmasını istediler. Polis ve 112 Acil Ambulans ekipleri hemen olay yerine sevk edildi. Polis daha önce ormanı ateşe vermek suçu ile yakalayıp adliyeye sevk ederek tutuklanıp cezaevinde de yatan Eda G.yi kayalıklardan indirmek için adeta yalvarırken alkollü olduğu iddia edilen kadın “ Vedat gelsin” diye bağırmayı sürdürdü. Sık sık aynı şekilde bağıran Polis ve sağlık görevlilerinin yanına yaklaşmamasını isteyen Eda G. Sağa sola hakaret ederek kendini aşağı atacağını belirtti.

Yaklaşık yarım saat boyunca polise ve diğer görevlilere direnen ayağında ayakkabı da bulunmayan kadın çığlıklar atmayı sürdürdü

112 Acil sağlık görevlisi iki kişi Eda G.’nin bulunduğu yere tırmanmaya başladı.

Fethiye Ölüdeniz karayolunda polis ekiplerini gören sürücüler araçlarını park ederek alkollü Kadın’ın çığlıklarını meraklı bakışlarla izlediler. 112 acil sağlık görevlileri Eda G. ye yaklaşıp üzerine atlayarak yakaladılar. Polis ekipleri de kısa sürede kadının bulunduğu yere çıktılar. Kadının kollarından tutarak aşağı doğru sarkıttılar. Çığlıklar atan kadının direnmesine rağman polisler kadını çeke çeke aşağı indirip. 112 acil ambulansın sedyesine yatırmayı başardılar. Polislere devamlı direnen sağa sola yumruk sallayıp ayağı ile ittiren alkollü kadın sedyeye bağlanarak durdurulabildi. Bu sırada “ eşyalarım” diye bağıran Eda G. “ Vedat Gelsin” çığlıkları atmayı da sürdürdü. Polisler Eda G'yi sedye ile dere içinden çıkartıp ambulansa aldılar. “Vedat G.” isimli arkadaşıyla tartıştıktan sonra alkol aldığı öğrenilen Eda G. ambulansla Fethiye Devlet Hastanesine kaldırılıp tedavi altına alındı. Eda G. ambulans’a alındıktan sonra ikna edilmeye çalışılsa da aynı sözleri sarf etmeyi sürdürdü. Olayla ilgili soruşturmayı günlükbaşı polis merkezi sürdürüyor .


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !