Doktor Balıklar Artık Fethiye’de

Haber Tarihi : 17.08.2011 04:52:26 Fethiye’deki bir güzellik merkezi Türkiye’de sadece Sivas’ta bulunan doktor balıkları ilçedeki hastalar için getirdi.
A +   A -

Fethiye’de uzun yıllardır yaşayan ve eşi Türk olan güzellik uzmanı Jacqueline Atila işlettiği güzellik merkezine doktor balıkları getirerek Fethiye’de yaşayan vatandaşların hizmetine soktu. Dünya’da yalnız Türkiye’de ve Sivas’ta bulunan ve doktor balıklar olarak bilinen kangal(Garra Rufa) balıkları yada halk arasındaki ismiyle doktor balıklar insan vücudundaki ölü hücreleri ve tendeki bazı deri parçacıklarını yiyerek kapanmayan yaraları tedavi ediyorlar. Doktor balıklar aynı zamanda yaptıkları masaj ile de kan dolaşımını hızlandırıyorlar. Daha önce doktor balıklarla tedavi olmak için Sivas’a gitmek zorunda kalan Fethiyelilerin artık ilçede tedavi olabileceklerini anlatan güzellik uzmanı Jacqueline Atila yaptığı açıklamada “Bu balıkların vatanı bizim ülkemiz Türkiye ve Sivas yöresi. Buradan bu balıkları alıp getirmemiz yasak. Çünkü koruma altında. Fakat nasıl olduysa bir şekilde bu balıklar yurt dışına götürülmüş ve Singapur bu işin ticaretini yapıyor. Bu balıkları üretip tüm dünyaya satıyor. Bizde bu doktor balıkları Singapur’dan satın aldıkk Fethiye’ye getirdik. İnsanların ayaklarındaki ölü hücreleri yiyerek kan dolaşımını hızlandırıyor ve insanlara şifa veriyor” dedi

Jacqueline Atila açıklamasında “Küçük dokunuşları ile inanılmaz bir masaj etkisi yapan bu balıkları Fethiyelilerin hizmetine soktuk. 20 dakikalık bir seans 35 TL. olmaktadır. Bu balıklar özellikle İngiltere ve Avrupa şehirlerinde çok moda. Büyük alışveriş merkezlerinde bile var. İnsanlar buralara gidiyor ayaklarını ve ellerini sokarak şifa buluyor. Yapılan araştırmalarda doktor balıkların ağızlarında salgıladıkları “ditranol” denilen bir madde var bu madde sayesinde kapanmayan yaralarda kapanmakta” ifadelerini kullandı.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !