Deniz Dibi Temizleniyor

Haber Tarihi : 20.03.2013 09:47:18 Gökova Yelken Kulübü’nde yelken antrenörü olarak çalışan Deniz ve Derin Karamanaoğlu, Gökova Körfezi’nde başlattıkları Hayalet Ağ Avcıları projesi hakkında bilgi vermek için Vali Fatih Şahin’i ziyaret etti.
A +   A -

Ziyarette açıklama yapan Vali Şahin, “Çevreyi, doğaya zarar vermeden ve gelecek nesilleri de düşünerek dengeli kullanmamız gerekiyor. Denizimiz, ormanımız, sahip olduğumuz bütün zenginlikleri iyi korumamız önemli bir husus. Denizi temiz tutmak, ekolojik sistemin dengesi bozmadan milli varlığımızı çocuklarımıza bırakmak bizim en önemli görevimiz. Çalışmalarınızda başarılar diliyorum. Projede emeği geçen herkese teşekkürler” şeklinde konuştu.

Proje hakkında bilgi veren Deniz Karamanoğlu, UNDP tarafından yürütülmekte olan Türkiye’nin Deniz ve Kıyı Koruma Alanları Sisteminin Güçlendirilmesi Projesi ve GEF Küçük Destek Programı (SGP)-COMDEKS desteğinde gerçekleştirilen “Hayalet Ağ Avcıları Projesi” ile ekosistem üzerinde büyük baskı yaratan sorunlardan birini çözmeyi planladıklarını söyledi.

Karamanoğlu, “Gökova Yelken Kulübü ve Akdeniz Koruma Derneği ortaklığında yürütülecek ve bir yıl devam edecek projeyle, Gökova Körfezi’nde deniz dibine bırakılmış ve pasif olarak avlanmaya devam eden av araçlarını temizleyeceğiz. Gökova Özel Çevre Koruma bölgesindeki 6 noktada başlattığımız projenin sonunda da dalış ekibimizin çıkardığı av aletlerini sergilemeyi düşünüyoruz” diye konuştu.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !