Datça'da Kaçak Operasyonu

Haber Tarihi : 26.02.2010 15:53:14 Muğla'nın Datça ilçesinde bir ihbarı değerlendiren jandarma düzenlediği operasyonla yasa dışı yollardan yurt dışına çıkış yapmak isteyen 33 kaçak ile bu kaçakları para karşılığı yurtdışına götürecek olan 8 kişilik insan taciri yakalandı
A +   A -

Muğla'nın Datça ilçesinde bir ihbarı değerlendiren jandarma düzenlediği operasyonla yasa dışı yollardan yurt dışına çıkış yapmak isteyen 33 kaçak ile bu kaçakları para karşılığı yurtdışına götürecek olan 8 kişilik insan taciri yakalandı. 7'si çocuk 8'i kadın toplam 33 kişiden oluşan kaçakların Yurtdışına çıkış için insan tacirlerine kişi başı 8 bin Avro para ödedikleri öğrenildi.
Bir ihbar üzerine Datça'nın İlinda Koyu'nda operasyon düzenleyen jandarma ekipleri, yaptığı çalışmalar kapsamında kaçaklardan sonra organizatörleri de yakalayarak gözaltına aldı. Marmaris Jandarması tarafından yürütülen çalışma kapsamında insan tacirliği suçlaması ile ifadeleri alınan O.P (43), A.F. (48) A.E (25), A.Ç (26), A.Ş (39), Y.Ş (32), H.D (38) ve O.T. (48) adliyeye sevk edildi.
Bu arda jandarma tarafından yakalanan 7'si çocuk ve 8'i kadın, toplam 33 kaçak sınır dışı edilmek üzere Muğla Emniyet Müdürlüğü Yabancılar Şubesi'ne teslim edildi. Kaçakların 2'sinin Afganistan, 2'sinin İran, 29'ununsa Filistin uyruklu olduğu öğrenildi.
Operasyon kapsamında, kaçakları taşımada kullanılan 2 otomobil ile bir minibüse el konulurken, organizatörlerin İzmir'den gruplar halinde topladıkları kaçaklardan İtalya'ya götürmek üzere kişi başı 8 bin Avro para aldığı öğrenildi. Olayla ilgili tahkikatın sürdürüldüğü bildirildi.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !