Datça’da Futbol Rüzgarı

Haber Tarihi : 10.03.2013 Datça Belediyesi ve Datça Kent Konseyi işbirliğiyle düzenlenen futbol turnuvası, Belediye Başkanı Şener Tokcan’ın yaptığı başlama vuruşuyla başladı.
A +   A -

Datça Belediyesi gençleri kötü alışkanlıklardan korumak onları spor yapmaya yönlendirmek amacıyla düzenlediği Datça Kent Konseyi Voleybol turnuvası devam ederken şimdi de Atatürk ün Samsuna çıktığı 19 Mayıs tarihini final günü olarak belirlenecek futbol turnuvasının ilk maçı bugün Reşadiye futbol takımı ile Yazı köyü futbol takımları arasında ki maç Başkan Şener Tokcan’ın vuruşuyla başladı.

İlk maç Reşadiye ile Yazı köyü takımları arasında yapıldı ve maçı Reşadiye takımı 5- Yazı köyü futbol takımı 1 ikinci maçta ise Fildişi takımı Kalyon spor esnaf takımını 4-1 yenmeyi başardı.

Haydi futbolseverler Atatürk Kupası’na sloganıyla başlayan futbol maçları 19 mayıs tarihinde sona erecek. 19 Mayıs Atatürk Kupası futbol turnuvası adı altında düzenlenen karşılaşmalara oldukça iddialı takımlar katılıyor. Reşadiye, Hızır şah, İskele, Kızlan, Yazı, Palamut bükü, Emniyet, Mesudiye gibi köklü takımların yanı sıra Diana, Fildişi, Kalyon spor Esnaf gibi yeni ama iddialı ekipler de Atatürk anısına düzenlenen bu turnuvada top koşturmaya hazırlanıyor. Hakemlerin tümünün Muğla’dan gelerek görev yapacağı karşılaşmalarda, her takım en faz üç Datça Spor oyuncusunu sahaya çıkarabilecek. İskele çim sahasında oynanacak turnuvanın yarıfinal ve final maçları ise Reşadiye çim sahasında gerçekleştirilecek.

Konuyla ilgili kısaca bilgi veren Datça Belediye Başkanı Şener Tokcan; Atatürk anısına düzenledikleri bu turnuvada sportif centilmenliğin ön planda olacağına inandığını belirterek, 10 haftalık turnuva süresince futbol keyfinin en güzel şekilde yaşanacağını vurguladı .


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !