Datça’da 19 Kaçak Göçmen Yakalandı

Haber Tarihi : 20.03.2013 12:27:34 İstanbul’da jandarma tarafından takibe alınan 19 kaçak göçmen, yasa dışı yollardan yurt dışına çıkmaya çalışırken Datça'da yakalandı.
A +   A -

Operasyonda 4 organizatör de gözaltına alındı. Edinilen bilgiye göre; Muğla İl Jandarma Komutanlığı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Müdürlüğü ile Datça İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, Yunanistan'a gitmek üzere İstanbul’dan karayolu ile Datça'ya kaçak getirileceği ihbarı üzerine Emecik köyü mevkisinde önlem aldı. Kaçakları getiren 3 aracın Emecik Lindos Koyu’na yönelmesiyle bu sabaha karşı operasyon için düğmeye basan jandarma ekipleri 2’si bayan 19 kaçak göçmen ile kaçaklara para karşılığında yardım eden 4 Türk organizatörü yakaladı.

Gözaltına alınan organizatörler, Datça İlçe Jandarma Komutanlığı'ndaki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. İfadeleri alınan kaçak göçmenler, sınır dışı edilmek üzere Muğla İl Emniyet Müdürlüğü Yabancılar Şube Müdürlüğü’ne sevk edildi. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor .


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !