Dalaman Meslek Yüksek Okulu’nda Mezuniyet Heyecanı

Haber Tarihi : 02.06.2012 08:53:45 Muğla Üniversitesi Dalaman Meslek Yüksekokulu’nda düzenlenen mezuniyet töreninde 100 öğrenci diploma sevinci yaşadı.
A +   A -

Muğla Üniversitesi Dalaman meslek Yüksekokulu’ndan mezun olan 100 öğrenci için düzenlenen mezuniyet Töreni’ne Dalaman Kaymakamı Yılmaz Şimşek,garnizon Komutanı Hv.İsthk.Alb.Ziya Özkütük.Dalaman Belediye Başkanı Vekili Halil çalış,Muğla Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Mansur Harmandar ,davetliler ve öğrenci velileri katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan mezuniyet töreninde mezun olan öğrencilere başarı belgeleri ve mezuniyet belgeleri Dalaman Kaymakamı Yılmaz Şimşek, Garnizon Komutanı Hv.İsthk.Alb.Ziya Özkütük.Dalaman Belediye Başkanı Vekili Halil Çalış,Muğla Üniversitesi Rektörü Prof. Dr.Mansur Harmandar,Dalaman meslek Yüksekokulu Müdürü Doç.Dr.Adnan Çevik ve öğretim üyeleri tarafından verildi.

Dalaman Meslek Yüksek Okulu Müdürü Adnan Çevik yaptığı konuşmada “Dalaman Meslek Yüksekokulu 1999-2000 Eğitim Öğretim yılında eğitim hayatına başladı.

5 adet program ile 625 öğrenciye 16 akademik 15 idari personel ile eğitim ve öğretim veriyoruz” dedi.

Çevik, 2 hafta önce Muğla Üniversitesi Senatosu’nun aldığı karara değinerek “2 hafta önce Muğla Üniversitesi Senatosu’nun aldığı karara göre Dalaman’da 4 yıllık sivil havacılık okulu açılacak.Bu okuluda şu anda içinde bulunduğumuz 27 dönümlük alan içine yapmak istiyoruz.Ama bunun için öncelikler Dalaman halkı olmak üzere desteğe ihtiyacımız var” diye konuştu.

Muğla Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mansur Harmandar ise, “Artık Muğla Üniversitesi’nin adı Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi olarak değişiyor.Bu kararı Cumhurbaşkanımızda onayladı.Ve Resmi Gazete’de yayınlandı.Okulumuzun adının Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi olarak değiştirilmesi için de daha önceden başvurumuz olmuştu.Ama yaşayan büyüklerimizin adının okullarımıza verilemeyeceği cevabını almıştık.Ama bugün üniversitemize değerli büyüğümüzün adının verilmesinin mutluluğunu yaşıyoruz.Buna vesile olan herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

Konuşmalardan sonra kep atma töreni yapıldı. Kep atma töreni sırasında öğrencilerin mutluluğu gözlerine yansıdı .


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !