Bodrum'daki Kaçak Göçmen Operasyonu

Haber Tarihi : 29.06.2010 20:10:13 Muğla'nın Bodrum ilçesinde, yasal olmayan yollardan yurt dışına çıkmaya çalıştıkları iddiası ile Filistin uyruklu 35 kaçak göçmenin yakalandığı olayda, organizatör oldukları gerekçesi ile gözaltına alınan 2 kişi adli makamlara sevk edildi
A +   A -

  Muğla ' nın Bodrum ilçesinde , yasal olmayan yollardan yurt dışına çıkmaya çalıştıkları iddiası ile Filistin uyruklu 35 kaçak göçmenin yakalandığı olayda , organizatör oldukları gerekçesi ile gözaltına alınan 2 kişi adli makamlara sevk edildi .
Turgutreis beldesi Çatalada bölgesinde TCSG 11 No ' lu sahil güvenlik botundaki güvenlik güçleri , operasyon düzenledikleri yelkenli teknenin kamarasında saklanan kaçak göçmenleri yakalamıştı . İtalya ' ya geçmeye çalıştıkları ileri sürülen kaçak göçmenlerle birlikte 2 ' si organizatör 5 Türk gözaltına alınmıştı . Gözaltına alınanlardan 5 kişiden 3 ' ünün yolculuğa katıldıkları belirtilirken , diğer iki kişi A . K . ( 40 ) ve A . B . ( 35 ) , göçmen kaçakçılığı suçlaması ile adli makamlara sevk edildi .
Öte yandan diğer 3 kişi ve sınır dışı işlemleri başlatılan kaçak göçmenler de adliyeye getirildi . Aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu göçmenlerden 7 ' sinin kadın , 14 ' ü erkek olmak üzere 18 ' inin de ebeveynlerinin refakatindeki çocuklar olduğu öğrenildi .


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !