Bodrum’da İftar Çadırına Yoğun İlgi

Haber Tarihi : 03.08.2011 07:22:43 Muğla’nın Bodrum ilçesine bağlı Konacık belde Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak kurulan iftar çadırına vatandaşlar, bu yılda yoğun ilgi gösteriyorlar.
A +   A -

Konacık Belediyesi El Sanatları Merkezi yanındaki boş arazide kurulan, yeni ve modern görünümlü İftar Çadırı’nda, oruçlarını açan vatandaşlara Konacık Belediye Başkanı Mehmet Tosun ile Belediye Meclis Üyeleri, MHP Bodrum İlçe Başkanı Asım Başaran, MHP Konacık Belde Başkanı Eczacı Burak Söğütlü ile belediye personeli de eşlik etti.

Başta Konacık halkı olmak üzere tüm Bodrum Halkı ve Türk İslam Alemi’ne Ramazan Ayı’nın hayırlara vesile olmasını dileyen Konacık Belediye Başkanı Mehmet Tosun, önümüzdeki günlerde eski ramazanları hatırlatan etkinlikler düzenleyeceklerini söyledi.

Dört yıldır Konacık’da iftar çadırı kurduklarını dile getiren Başkan Tosun, “Belediyemizin öncülüğünde organizasyonu yapılan iftar çadırımızda bölgemizdeki işadamlarımız ve esnafımız birer gün yemek veriyorlar. İftar Çadırı, bizim toplumumuzda yardımlaşmanın en güzel örneklerinden bir tanesidir. İhtiyaç sahibi olan vatandaşlarımız 30 gün boyunca ramazan çadırımızda iftarlarını açabilecekler. Çadırımızda yemek veren işadamlarımız ve esnaflarımıza belediyemizin ve halkımızın yanlarında oldukları için çok teşekkür ediyorum” dedi.

Belediye’nin kurduğu ve hayırseverlerin yemek masraflarının karşıladığı iftar çadırında dualarla iftarlarını açan vatandaşlar, belediye Başkanı Mehmet Tosun’a ve hayırseverlere teşekkür ettiler.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !