Bodrum’da Deniz Kurtarma Eğitimi

Haber Tarihi : 11.07.2012 22:36:35 Muğla'nın Bodrum ilçesinde öğrencilere deniz kurtarma eğitimi verildi.
A +   A -

14 yıl önce kurulan ve gerçekleştirdikleri operasyonlarla Denizde onlarca kişinin hayatını kurtaran ' Bodrum Deniz Kurtarma Derneği ' , ilk kez bir Üniversite bünyesinde kurulu olan arama kurtar birimine denizde arama kurtarma eğitim verdi . İstanbul Bahçeşehir Üniversitesi ' nden Bodrum ' a gelen 6 kişilik ekip , profesyonel dalgıç ve doktorlardan hem denizde hem de karada 3 gün boyunca eğitim aldılar . Karada teorik eğitim verilen kursiyerlere denizde ise gece ve gündüz yapılan tatbikatlar ile uygulamalı eğitimler verildi .

Bodrum açıklarında , Karaada , Adaboğazı , Çelebi Adası ve Gümbet Koyları ' nda , göreve hazırlık yapma , denizde kaybolan kişinin aranması , denizdeki baygın kişiyi tekneye alma , teknede bulunan yaralıya müdahale edilmesi , ilk müdahale yöntemleri ve dalış konularında eğitimler verildi .

Denizde verilen eğitimler gerçeğini aratmadı .

Bodrum Deniz kurtarma Derneği Görevlisi olan Ercan Yüce yaptığı açıklamada “Bahçeşehir Üniversitesi arama kurtarma biriminden arkadaşlarımız bizimle beraber eğitim yapmayı arzu ettiler . 3 gündür Bodrum’ da bulunuyorlar . Biz onlarla beraber Bodrum Deniz Kurtarmayı , 14 senedir bölgemizde yaptığımızı bu ücretsiz hizmetimizi onlarla beraber canlı ve hareketli olarak onlara aktarıyoruz . Gerek dershane gerek sahadaki görevlerde beraberce görev yaptık . Şimdi eğitimimizin son safhasındayız . İşimiz bittikten sonra arkadaşlarımız İstanbul Bahçeşehir Üniversitesine giderek bu tür bir oluşuma adım atacaklar”dedi .


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !