Atlama Pisti Bulamayan Sporcular Trambolinde Şampiyonalara Hazırlanıyor

Haber Tarihi : 09.08.2011 07:18:47 Muğla’nın Fethiye ilçesinde gerekli altyapı olmadığı için trambolin pistinde antrenman yapan sporcular başarıdan başarıya koşuyor.
A +   A -

Minik sporcular Türkiye Yüzme Atlama Şampiyonası’nda 6 birincilik kazandı.

Türkiye genelindeki müsabakalara katılan yüzme atlama dalındaki Telekomspor takımı Fethiye’de atlama pisti olmadığı için antrenmanlarını deniz yerine kara da yapıyor.
Sporcuların eğitimlerini yapabilmesi için 5 metre yükseklikte suya atlamalarını sağlayan teknik donanıma ihtiyaç var. Maddi imkanların kısıtlı olması nedeniyle bu piste sahip olmayan sporcular, çalışmalarını çocukların eğlence amaçlı kullandıkları yaylı zıplama olanağı sağlayan trambolin pistinde yapıyor.
Kısıtlı imkanlara rağmen azimlerinden bir şey kaybetmeyen sporcular ise katıldıkları müsabakalardan madalyalarla dönüyorr. Telekomspor Antrenörü Özkan Kılıç yaptığı açıklama da takım olarak Celal Bayar Üniversitesi’nin düzenlediği Türkiye Yüzme Atlaması Şampiyonasında 6 birincilik ve 9 ikincilik elde ettiklerini söyledi. Kılıç, 3 sporcunun ise Türkiye birinciliği kazandığını kaydetti. Bütün olumsuz şartlara rağmen bu başarıların gelmesi bizi çok gururlandırıyor.” diyen Kılıç, şöyle konuştu:
“5 metreden denize atlamak için gerekli donanım bulunmuyor. Biz de antrenmanlardan geri kalmamak için çalışmalarımızı Taşyaka mahallesinde bulunan trambolin de sürdürüyoruz. Burada denize atlarken yapacağımız hareketleri yaylı sitem üzerinde yapıyoruz. Sporcularımız geçtiğimiz aylarda Hırvatistan’da ülkemizi başarılı şekilde temsil ettiler. Yine sezon başında Atina’da düzenlenen turnuva da sporcularımız 12 ülke arasından 2.`lik ve 3’lük almıştı.”


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !