Amerikalılar Bodrum'u çöl yaptı

Haber Tarihi : 26.08.2009 17:31:15 Amerikalı film yapımcıları, Amerikan halkının çoğunluğunun cahil olduğuna dair dünya çapında dolaşan söylentileri doğrular nitelikte bir çalışmaya imza attı.
A +   A -

 

Tapınak Şö ; valyeleri ' yle ilgili kitaplarıyla tanınan Raymond Khoury ' nin bir eserinden uyarlanan , ABD-Kanada ortak yapımı ' The Last Templar ( Son Tapınak Şö ; valyesi ) ' isimli filmde , Bodrum olarak tanıtılan yerde uç ; suz bucaksız ç ; ö ; ller , develer ve Afrika tarzı evlerden başka bir şey gö ; rü ; lmü ; yor . NBC televizyon kanalında dizisi de yayınlanan filmin başrolü ; nde , Oscar ' lı oyuncu Mira Sorvino oynuyor .

Filmin Tü ; rkiye ' nin turizmde artan payına karşı bir antipropaganda ç ; alışması olduğunu dü ; şü ; nen Bodrumlu turizmciler sert tepki gö ; sterdi . Bodrum Otelciler Derneği yetkilileri , bunun bir hakaret olduğunu sö ; yledi . Bodrum ismi kullanılarak develerin gezdiği , ç ; ö ; llerin olduğu bir yerin gö ; sterilmesini kınayan turizmciler , ü ; stelik Oscar ö ; dü ; llü ; bir sanatç ; ının başrol oynamasını da terbiyesizlik olarak niteledi . Filmin hiç ; bir araştırma yapılmadan ç ; ekildiğini vurgulayan yetkililer , filmin yapımcı ve oyuncularını Bodrum ' a davet etti .

Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon ise yapımcı firmaya bir yazı yazarak ö ; zü ; r dilemelerini istediklerini ve Bodrum ' un fotoğraflarını gö ; nderdiklerini sö ; yledi . Turizm ve Kü ; ltü ; r Tanıtım Genel Mü ; dü ; rlü ; ğü ; ' ne de konuyla ilgili bilgi aktardıklarını belirten Başkan Kocadon , ' Tü ; rkiye , ö ; nü ; ve ufku aç ; ık bir ü ; lke . Ö ; zellikle turizm yatırımlarında her yerde dü ; şü ; ş yaşanırken bizde yü ; kselme var . Demek ki Tü ; rkiye aranan , ö ; zlenen , bilinen , gö ; rü ; lmesi gereken , merak edilen bir ü ; lke ama Hollywood ' da bile bir yapımcı bunu ç ; arpık şekilde gö ; steriyor ' dedi .

Bodrum Kaymakamlığı ' na vekâ ; let eden Milas Kaymakamı Şahin Aslan ise konu hakkında aç ; ıklama yapmadı .


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !