Ak Parti’li Boğa; “seçim Değil Geçim Zamanı”

Haber Tarihi : 24.08.2011 02:16:14 AK Parti Muğla Milletvekili Ali Boğa, “Artık sadece seçimde sizleri dinleyen vekil dönemi bitti.
A +   A -

Şimdi seçim değil geçim zamanı” dedi.

AK Parti Muğla Milletvekili Ali Boğa, Milas’ta bir dizi köy ziyareti gerçekleştirdi. Bu ziyaretler kapsamında önce Milas merkezde bir işletmede toplanan partililer ile sohbet eden Vekil Boğa, daha sonra iftar yemeğine katılmak için Kafaca köyüne geçti

AK Parti Milas İlçe Başkanı Bülent Demir ve Yönetim Kurulu Üyelerinin yanı sıra Kadın Kolları ve gençlik kollarının da katıldığı ziyaretlerin ilki Kafaca Köy meydanında gerçekleştirilen iftar yemeği oldu. Burada iftar öncesi Köy Muhtarı Saadettin Akarca ile görüşerek köyün sorunlarını dinleyen Boğa daha sonra iftar yemeğinin ardından köyden ayrılarak İkiztaş Köyüne geçti.Burada köy halkı tarafından sevgi gösterileri ile karşılanan Milletvekili Boğa daha sonra cemaatle birlikte köy camiinde Teravih Namazı kıldı

Namaz sonrası köy meydanında kısa bir toplantı yapan Boğa, "30 yıldır Türkiye ekonomisinin içinde olan bir insanım ve ilk kez Türk ekonomisi en çok gelişen 3 ülke içine girdiğini gördüm” dedi ve terör hepimizin ortak sorunu bu konuda herkesin siyasi bir ayrılığı söz konusu olabilir ama teröre karşı orta bir duruş sergilemek zorundayız. Bu konuda özellikle sayın Başbakanımızın Davos’taki tavrı bölgenin yeniden ağabeyi olmaya başlayan Türkiye’nin gelişmesini ve büyümesini önlemeye çalışan dış güçlerin oyunudur. Dünya artık ülkeler arası problemleri çözerken Türkiye’ye danışıyor. Türkiye Osmanlı döneminde ki ihtişamını yeniden kazanıyor. Ancak bu anarşi öyle bir şey ki cahiliye döneminde bile insanlar 3 aylarda savaşmaz iken bunlar askerlerimize kutsal ay ramazanda kıydılar. Şimdi ekonomik gücünü yeniden kazanan bir Türkiye var. Böyle olunca da gelişim var. Ancak her şeyin hemen olması mümkün değil öncelik sırasına göre hepsi peyder pey yapılarak devlet milletine hizmet etmiş olacak. AK Parti anlayışı bu artık Millet devletin hizmetkârı değil devlet milletinin hizmetkârı olacak” diye konuştu.

Buradan konvoy halinde ayrılan AK Parti heyetini köy çıkışında ise ayrı bir sürpriz bekliyordu. Saat geç olmasına rağmen yolu kesen komşu köylüler vekile hoş geldin diyerek çiçeklerle karşılamalarının ardından köylerine davet ettiler. Burada habersiz olunmasına rağmen kalabalık bir yurttaşın karşıladığı Boğa duygu dolu dakikalar yaşadı.

Kısa bir sohbetle köyde ikram edilen çayı içmesinin ardından yaptığı konuşmada söz verdiği köy halkı da tıpkı Ali Boğa gibi sorunların bir çoğunun çözüldüğüne ancak terör lanetine çözüm bulunmasını istediler. Ziyaret daha sonra Bahçeburun ve Kızılcayıkık köylerinde kısa toplantılarla devam etti. Yaklaşık 01.30’da Milas’a dönen heyet karşılamalardan duydukları memnuniyetle Ali Boğa’yı kaldığı tesislere kadar uğurladı.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !