AK Parti İzmir Milletvekili Şengül'ün Açıklaması

Haber Tarihi : 30.03.2013 14:58:46 AK Parti İl Danışma Kurulu toplantısı yapıldı.
A +   A -

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi'nde yapılan toplantıda konuşan AK Parti İzmir Milletvekili Aydın Şengül, iki gün önce Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıdırım ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile Londra'da bir toplantıya katıldığını, toplantıda Türkiye'nin ileriye dönük yatırımlarıyla ilgili Londra'daki finans şeflerine bilgilendirme yapıldığını söyledi.

Avrupa ekonomik krizle boğuşurken Türkiye'nin başarılarına yeni başarılar katan, projelerine yenilerini ekleyen, gelişmiş bir ülke konumunda olduğunu ifade eden Şengül, ''Daha önce yüzümüze bakmayan, ikinci sınıf insan olarak gören Avrupa, artık bizi sevgiyle en üst derecede protokolle karşılıyor. En sıcak ilgiyi, alakayı gösteriyor. Çünkü onlarda artık Türkiye'nin bölgesinde sürekli büyüyen, hızla yükselen bir ülke konumuna geldiğinin farkındalar'' dedi.

-''PKK sorunu çözüldüğünde bazı partiler tarihin tozlu sayfalarında kalacak''-

Şengül, 30 yıldır ülkeyi rahatsız eden bir terör belasında 21 Mart'ta tarihi bir an yaşandığını, son dönemin en uzun terör olayının ilk defa barışçıl bir çözüm aşamasına girdiğini kaydetti.

PKK'nın silah bırakma kararı aldığını ve kademeli olarak ülkeyi terk edeceğini ifade eden Şengül, ''Ümit ediyoruz ki barış gelecek. Çünkü barışın gelmesini yürekten destekliyor ve istiyoruz. Ülkede bazıları barış sürecinden çok korkuyor. PKK sorunu çözüldüğünde bazı partiler tarihin tozlu sayfalarında kalacak. Çünkü olar savaştan besleniyor. Bu sürecin tamamlanması hem MHP'yi hem de BDP'yi tarihin tozlu sayfalarında bırakacak. Dünya değişiyor, insanların hayata bakışı değişiyor ama muhalefet partileri değişmiyor'' diye konuştu.

AK Parti iktidara geldiğimizde muhalefetin, ''Bunlar fazla uzun kalmazlar, bugün yarın giderler'' dediğini kaydeden Şengül şöyle konuştu:

''Muhalefet kendi söylemleriyle kamuoyu oluşturmaya çalıştı. Hatta o kadar emindiler ki Amerika büyükelçisi bile Türkiye'de darbe olacağına inanmıştı. Darbe olmayınca ortalığı karıştıracak yüzlerce provokatif eylem gerçekleştirdiler. İstikrarsızlaştırma ve darbe teorisini yeniden hayata geçirmek istediler. Cumhuriyet mitinglerinde darbe yandaşlığı taçlandırıldı. Bayraklar ellerinde sallandı. O bayraklarda bu ülkede yaşayan herkesin kanı var. Bayrağı tabiki elimizde taşıyacağız ama elimizden önce yüreğimizde taşıyacağız. Tüm bu söylemlere karşı kulaklarımız kapattık. Çünkü biz kendimizden emindik ve ne yaptığımızı biliyorduk. Geçmişimizi çok iyi bilen, bir ayağı geçmişinde bir ayağı medeniyette olan bir kitleyi temsil ediyoruz. Bizim amacımız geçmişimizden kopmadan ileriye bakmak.''

Şengül, muhalefetin söylediği Her Şeye Rağmen AK Parti'nin yoluna devam edeceğini, Muğla'da da 2014'te iktidara geleceğine tüm kalbiyle inandığını dile getirdi.

Konuşmaların ardından toplantı basına kapalı devam etti.

Muhabir: Ali Rıza Akkır

Yayıncı: Hızır Hacısalihoğlu


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !