50 Metreden Uçuruma Düşen Otomobil İki Gün Sonra Bulunabildi

Haber Tarihi : 09.08.2011 03:55:43 Muğla’nın Fethiye ilçesinde anayol kenarındaki uçuruma düşen ve 2 gün boyunca hiç kimse tarafından fark edilmeyen otomobilde bulunan bir kişi hayatını kaybetti.
A +   A -


Fethiye’den Üzümlü beldesine gitmek üzere pazar günü evden çıkan Ahmet Sabancı’dan(53) haber alamayan ailesi durumu polis ekiplerine bildirdi. Polis ilçe genelinde, Sabancı’nın yakınları da çevrede araştırma yapmaya başladı. Sabancı’nın en son Üzümlü’ye gitmek üzere evden çıktığının bilinmesi üzerine bu yolda arama yapan Sabancı’nın akrabaları, yol kenarındaki uçurumda bir araç fark eti. Anayolun hemen kenarında yaklaşık 50 metre aşağıda bulunan araca doğru ilerleyen Ahmet Sabancı’nın kayınbiraderi Adem Karagöz, hurdaya dönmüş otomobilin eniştesine ait olduğunu tespit etti. Hemen yakınlarını arayan Karagöz, eniştesinin yaşadığını düşünerek durumu jandarma ve 112 ekiplerine bildirdi. Olay yerine gelen sağlık ekipleri Sabancı’nın öldüğünü belirledi. Kazanın iki gün önce meydana geldiğini belirleyen jandarma ekipleri olayla ilgili soruşturma başlattı.
Jandarmanın incelemesinin ardından Ahmet Sabancı’nın cesedi çevredeki vatandaşların da yardımı ile 50 metrelik uçurumdan güçlükle çıkarıldı. Cesedi çıkarırken vatandaşlar uçuruma düşmemek için birbirlerinin ellerinden tutarak uzun zincir oluşturdu. Araç da vinç yardımıyla bulunduğu yerden çıkarıldı.
Eniştesinin cesedini bulan Adem Karagöz, yol kenarında bariyer bulunmamasından dert yandı. Bariyer olsaydı eniştesinin kurtulabileceğini ifade eden Karagöz, “Eniştem, Fethiye istikametinden Üzümlü beldesine giderken karşı şeritten bu şeride geçerek uçuruma uçmuş. Burada bariyer olsaydı belki aşağıya uçmayacaktı. Veya yoldan geçenler kazayı görüp yetkililere haber verecekti.” dedi.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !