23. Ortaca Tarım, Çevre Ve Turizm Festivali Başladı.

Haber Tarihi : 08.05.2018 09:17:07 Muğla’nın Ortaca ilçesinde bu yıl 23'üncüsü düzenlenen Ortaca Tarım, Çevre ve Turizm Festivali başladı.
A +   A -

Anadolu Lisesi bando takımı eşliğinde Ortaca Cumhuriyet Meydanı'nda başlayan kortej yürüyüşü, Tuhafiye Pazaryeri'nde sona erdi.

Kortej yürüyüşünde, Türk bayrağı taşıyan vatandaşlar ve yöresel kıyafetli halk oyunu ekipleri renkli görüntüler oluşturdu.

Ortaca eski Kaymakamı Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkanı Fatih Ürkmezer’in festivale renk katmak amacıyla gönderdiği folklor ekibi, Artvin oyunlarını sergiledi.

Festival kapsamında kurulan tarım, çevre ve turizm stantları gezildi, engelli öğrenciler ve Manuş Baba konser verdi.

Belediye Başkanı Hasan Karaçelik, yörenin tarımsal ve turistlik değerlerini öne çıkarmak, çevre değerlerine dikkati çekmek için başlattıkları festivalin bu yıl 23'ncüsünü düzenlediklerini söyledi.

Dönemin belediye başkanı merhum Kemal Şahin ile 25 yıl önce festival için yola çıktıklarını kaydeden Karaçelik, "Neredeyse çeyrek asır olmuş. Uzun yıllardır bu festivalin amacına ulaştığını ve bizden sonra da uzun yıllar devam edeceğine inanıyorum." diye konuştu.

Etkinliğe, protokol üyeleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Festival, 13 Mayıs'ta sona erecek.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !